Evde Karın Kası Nasıl Yapılır?
15 Mayıs 2024

Evde Karın Kası Nasıl Yapılır?

Evde Karın Kası, Karın kası denilen kaslar evde forma sokulması en kolay olan bölgemizdir. Bunun için illa da eve spor aletleri veya spor salonlarına gidilmesi şart değildir. Ancak karın bölgesi en çok ve en hızlı yağ bağlayan bölgedir. Yalnızca diyet yaparak bundan kurtulmak mümkün değildir. Aynı anda bir de hareketler sporlar uygulanması gerekir. Evde bu egzersizleri uygularken hızlı bir şekilde kas yapıp yağlardan kurtulmak isteyen kişiler bu sırada protein diyeti gibi besleyici diyetlerde yapılmalıdır.

Evde Yapılabilecek Karın Kası Egzersizleri
  • Yan karın kası
  • Mekik
  • Legt Lif
Yan Karın Kasları: Yan karın kasları ihmal edilirse hatları belirgin bir six pack yani baklava şekillerine kavuşmak imkânızdır. Yan karın kasları karındaki baklava kaslarının güzel görünmesi için çok önemlidir. Yan karın kaslarını eritmek için yanlara doğru eğilme işlemi yapılır. Bunu ağırlık varken de uygulanabilir. Ancak ağırlık olması zorunluluk taşımaz. Ağırlık olmadan da bunu faydalı bir şekilde yapabilirsiniz.

Mekik: Mekik hareketi başlarda çok zor gelse de üst karın kaslarını kısa sürede geliştirmek için şarttır. Mekik hareketi yapılırken gövde kesinlikle tamamen kaldırılmamalıdır. Aksi halde hem sağlığa hem de kaslara zarar verebilirsiniz. Mekik yavaş olarak uygulanırsa daha çok verim alınır. Mekiği değişik şekillerde de uygulayabilirsiniz bu daha etkili olacaktır. Sol bacak kaldırılır ve sağ kola değdirilmeye çalışılır.

Legt Lif: Alt karın kaslarını geliştirmek için havada bisiklet çevirmek gibi geliştirici hareketler mevcuttur. Ancak alt karın kasını geliştirmek için bu hareketler uygundur. Bu hareketler hem kaslar için hem de bel sağlığı için de oldukça önemlidir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Hafif Karın Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Hafif Karın Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Adetliyken Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Adetliyken Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Güncel

Karın Bölgesi İnceltme Hareketleri

Karın Bölgesi İnceltme Hareketleri